Kokoomuksen Lappeenrannan kunnallisjärjestö

Helena Puolakka, Kokoomuksen Lappeenrannan kunnallisjärjestön puheenjohtaja

Kokoomuksen Lappeenrannan kunnallisjärjestö ry edustaa Kansallinen Kokoomus r.p:ta Lappeenrannan kaupungissa hajoitettavassa kunnallispoliittisessa toiminnassa. Kunnallisjärjestö toimii yhteistyössä kokoomuslaisten kaupunginvaltuutettujen muodostaman valtuustoryhmän kanssa, jonka puheenjohtajana toimii Joonas Grönlund (jontun.koti@pp.inet.fi )

Kunnallisjärjestö koostuu viidestä paikallisyhdistyksestä: Joutsenon Kokoomus ry, Lappeenrannan Kokoomusnaiset ry, Lappeenrannan Kokoomusnuoret ry, Kokoomusteekkarit ry ja Lappeenrannan Kokoomus ry.

Yhdistyksissä on monipuolista tekemistä eri-ikäisille ja erilaisille toimijoille. Yhdistyksen jäsenenä voit vaikuttaa kunnalliseen päätöksentekoon, valtiollisiin asioihin sekä tavata samoista asioista kiinnostuneita ihmisiä.

Löydät meidät myös Facebookista.

 

Tervetuloa joukkoomme!

www.liitykokoomukseen.fi

Kunnallisjärjestön hallitus 2018

Helena Puolakka, puheenjohtaja  helena.puolakka@terveyspalvelupuolakka.com

Jussi Virsunen, varapuheenjohtaja virsunenjussi@gmail.com

Mimosa Nurmela, sihteeri mimosa.nurmela@gmail.com

Nyky Vanhanen, taloudenhoitaja nyky.vanhanen@gmail.com

Sami Jokelainen,  sami.jokelainen@lut.fi

Larisa Arminen larisa.arminen@geocom.fi

Mikael Ollikainen mikael.ollikainen@saunalahti.fi

Antti Nurmi antti.nurmi@windowslive.com

Antti Jäppinen antti.jappinen@netti.fi

Tuomas Munnukka tuomas.munnukka@gmail.com

Samuli Kantola samuli.kantola1996@gmail.com

Varajäsenet:

Joonas Grönlund joonas.h.gronlund@gmail.com

Jyri Hänninen jyri.hanninen@lappeenranta.fi

Matti Nenonen mjj.nenonen@gmail.com

Vema Ahonen vema.ahonen@gmail.com

Tuula Lindh tuulalindh@gmail.com

Calvin Otewa ceotewa@gmail.com